USTANOVITELJICA, DIREKTORICA
»Ljudje, ki pridejo na mojo pot so moji učitelji in z njimi sama neizmerno rastem.«
KARIERNA POT:
po izobrazbi japonologinja in sociologinja kulture ter learning coachinja. Majine kompetence so več kot 10 letne izkušnje na področju izobraževanja, izpopolnjevanje na Japonskem in v Nemčiji, zanimata jo predvsem skupinska dinamika in funkcionalno izpopolnjevanje posameznika. Kot japonologinja in sociologinja kulture jo ženeta spoznavanje delovanje skupinske dinamike in komunikacija posameznika. Deluje kot izobraževalna in komunikacijska trenerka preko različnih metod poučevanja.
V času študija je odšla na študij na zasebno žensko univerzo v Tokio, Nihon Joshi daigaku, kjer je opravila izpopolnjevanje o japonskem jeziku ter pridobila poglobljeno znanje o japonski kulturi. Kasneje se je na to univerzo redno vračala. Kasneje se je pričela izobraževali v novejših tehnikah poučevanja, NLP kompetencah, ter metodah learning coacha. Razvila je sistem učenja 1 na 1, kjer je poudarek na kvaliteti predajanja znanja preko modernih metod opazovanja učnih stilov učečega, njegovega odziva na okolje, ter pozitivne motivacije.
V letu 2013 je idejno zasnovala in organizirala prireditev Dan Japonske in leto kasneje pričela sodelovati z Veleposlaništvom Japonske v Sloveniji, s katero še danes vodi organizacijo največjega japonskega dogodka v Sloveniji. Pri projektu je sodelovala s preko 50 podjetji, društvi ter več kot 250 posamezniki, enodnevni dogodek letno privabi več kot 3500 ljudi. Leta 2014 je ob obisku Slovenije prejela zahvalo princese Akishino za predano delo na področju promocije japonske kulture v Sloveniji. Leta 2016 je prejela javno zahvalo veleposlanika Japonske, njegove ekscelence Keiji Fukude za širjenje japonske kulture v Sloveniji in promocijo japonske kulture. Leta 2018 je prejela pisno zahvalo Veleposlaništva Japonske v Sloveniji za “great contribution and the aim to introduce and promote various aspects of Japan, including traditional and modern culture, sports and cuisine”.
Leta 2019 je postala tudi predsednica društva Dan Japonske, s katerim želi širiti znanje japonske kulture med Slovenci.
KAJ DELA ZNOTRAJ GENKIJA:
Z izredno željo po premikanju tujih in lastnih mej se je po študiju lotila dokaj nenavadnega projekta zagona Japonskega centra v Sloveniji. “Verjetno do tega ne bi nikoli prišlo, če ne bi imela svojih prvih strank, vedoželjnega in nadobudnega para brata in sestre, ki sta pri rosnih 12 in 15 letih želela vedeti o Japonsko VSE. Takrat je želja po drugačnem učenju, drugačnem pristopu poučevanja pričela počasi tleti v meni“.
Spoznavala je, da je učenje vse kaj drugega kot tipični šolski sistem drila in pressinga. S pozornim posvečanjem potrebi vsaki stranki, ljudem, ki si želijo spoznati nekaj novega, je bila Japonska odlično orodje za odpiranje novih pogledov na svet, novih procesov, ki se dogajajo v ljudeh samih ter jih tako obogatijo za vedno. »Ljudje, ki pridejo na mojo pot so moji učitelji in s tem sama neizmerno rastem.«
Maja Rome in japonski veleposlanik, njegova ekselenca g. Keiji Fukuda ob otvoritvi 5. Dneva Japonske na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, Slovenija.